Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty!!


Słowami tej piosenki rozpoczęło się przedstawienie - niespodzianka przygotowane z inicjatywy nauczycielek Przedszkola Gminnego w Dukli dla przedszkolaków z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Nauczycielki wcieliły się w rolę aktorów przedstawiając wiersz „Rzepka” Juliana Tuwima w wzbogaconej formie. Ciekawe stroje i bogate dekoracje skupiły uwagę dzieci, a poprzez wesołe piosenki przeplatane narracją Pani Wiosny dzieci bezpośrednio uczestniczyły w wesołej zabawie. Jak przystało na nauczycielki przedszkola nie zabrakło dużej dawki humoru, a cały spektakl spotkał się z bardzo pozytywną reakcją najmłodszej publiczności.

Widząc potencjał tej inscenizacji nauczycielki wystawiły tę sztukę również dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Cergowej oraz dla uczniów klas nauczania początkowego ZS nr 1 w Dukli, które  jeszcze niedawno uczęszczały do naszego przedszkola.

Tego typu inicjatywy pomagają wzmocnić więzi społeczne w środowisku i wyzwalają pozytywne emocje. Uważamy, że taki sposób witania Wiosny jest niemniej atrakcyjny, niż dawny zwyczaj „topienia Marzanny”. Obecne tendencje ekologiczne, które na co dzień wpajamy dzieciom  odnośnie poszanowania i nie zaśmiecania przyrody,  są sprzeczne z byłą tradycją witania Wiosny.

Krystyna Michno
Alicja Jaworska

2017-04-03

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.